Zapraszamy do kontaktu

drewniany dom kanadyjski

Czy drewniane domy kanadyjskie są odporne na ogień?

Drewno to jeden z podstawowych materiałów od zawsze wykorzystywanych przez ludzi do budowy domów. Surowiec ten, oprócz licznych zalet, ma jedną niepokojącą wadę — jest łatwopalny. Często więc spotykamy się z błędnym przekonaniem, że drewniane domy kanadyjskie również są mało odporne na ogień. W rzeczywistości jednak za sprawą zastosowania odpowiednich środków zabezpieczających gwarantuje ich pełne bezpieczeństwo.

Czytaj dalej
domek letniskowy

Jaką konstrukcję powinien mieć dobry domek letniskowy?

Domki letniskowe z zasady mają być miejscem przeznaczonym do odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku, hałasu i pośpiechu. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się spokojem i relaksem w otoczeniu przyrody, czeka cię jeszcze wiele etap budowy wymarzonego domku. Zanim jeszcze ruszą prace, musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jaka będzie konstrukcja obiektu. W tym przypadku najczęstszym wyborem jest technologia szkieletowa, która pozwala na bardzo szybką realizację budowy przy minimalnych kosztach. Dowiesz się więcej na temat tego rozwiązania.

Czytaj dalej
domek kanadyjski

Jakie domy określa się mianem kanadyjskich?

Domy kanadyjskie powstają z drewna w technologii szkieletowej. Są powszechne w krajach Ameryki Północnej, w tym przede wszystkim w Kanadzie, a także w krajach skandynawskich i w Niemczech. W Polsce ich popularność z roku na rok wzrasta. Czym się charakteryzują? Jakie są ich zalety? Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na dom kanadyjski? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej
dom szkieletowy

Ile czasu trwa budowa domu szkieletowego?

Drewniane konstrukcje szkieletowe do tej pory służyły najczęściej do budowy domków letniskowych, jednak coraz częściej powstają z nich również budynki całoroczne. Do najważniejszych zalet tej technologii zaliczamy nie tylko możliwość prowadzenia prac o każdej porze roku, ale również stosunkowo krótki — w porównaniu do tradycyjnego budownictwa — czas realizacji. Jak długo trwa budowa domów szkieletowych?

Czytaj dalej